Hyeonseo Lee és David John: A lány hét névvel – Szökésem Észak-Koreából
Fülszöveg: Hyeonseo Lee Észak-Koreában, a világ egyik legkegyetlenebb diktatúrájában töltötte gyermekkorát. Egyike annak a több millió embernek, akit túszul ejtett a titkolózó, brutális kommunista rezsim. Amikor az 1990-es években lesújtott Észak-Koreára az éhínség, ráébredt, hogy egész életében agymosáson ment keresztül.
Tizenhét évesen elhagyta a hazáját. Hazatérésre menekültként nem is gondolhatott, mert családjával együtt börtön és kínzás várt volna rá. Mivel életben akart maradni, Kínában telepedett le. Tizenkét év elteltével visszatért az észak-koreai határhoz, hogy egy merész küldetés során átsegítse családját Dél-Koreába.
Ez a vakmerő és különleges történet bepillantást enged a világ legzártabb diktatúrájának mindennapjaiba, első kézből ad számot a történelem egyik legbrutálisabb éhínségéről, miközben megismerhetünk egy kivételes nőt, aki nem félt küzdelmesen kivívott szabadságát kockára tenni a családjáért.
A tetovált lány – Millennium trilógia
Negyven éve történt. Az agg milliárdos elveszítette unokahúgát, akit gyermekeként szeretett. S azóta is, évről évre, valaki – mintha az őrületbe akarná kergetni – minden születésnapján emlékezteti az idős urat arra a tragikus napra… Az évek óta tartó nyomozás új lendületet kap, amikor a férfi felfogad egy vesztes sajtóper után állás nélkül maradt, rámenősnek tűnő újságírót, hogy kísérelje meg az igazság kiderítését. Hisz sokan élnek még a rokonságból, akik akkor ott voltak. A gyilkosnak köztük kell lennie…
Ugyanakkor egy jó hírű magánnyomozó iroda munkatársnője rááll az újságíróra, s szinte mindent kiderít róla, ahogyan mások sem bízhatnak abban, hogy titkuk rejtve marad a kivételes tehetségű, tetovált lány előtt.
J. R. R. Tolkien: A Szilmarilok
Középfölde ősi mítoszaiba és legendáiba mélyedhetnek bele A Gyűrűk Ura és A hobbit rajongói ebben a kötetben, mely visszavarázsol bennünket az első- és másodkorba: megismerjük azokat az eseményeket, melyekre a nagy művekben annyiszor utalnak.
Az „Ainulindale” és a „Valaquenta” a tolkieni rege őskoráról, a világ teremtéséről és az istenekről szól. A „Quenta Silmarillion” az első Sötét Úr történetét meséli el a Föld teremtésétől kezdve, s közben megismerjük a szilmarilok sorsát is. A három szilmaril Feanor, a tünde kovács keze munkája, bennük ragyog Valinornak, az istenek hazájának fénye. A szilmarilok birtoklásáért csatázik a Sötét Úr a tündékkel, és harcolnak a tündék egymás között is. Beren és Lúthien regéjéből kiderül, hogyan sikerül a szerelem hatalma által visszaszerezni egyet az ékkövek közül. Végül, az utolsó csata után, melyet az istenek oldalán vív ember és tünde a sötétség erői ellen, mindhárom szilmaril a helyére kerül: egyből csillag lesz az űrben, egy a tengerbe hull, egy pedig a tűzbe.
Az Akallabeth története már a másodkorban játszódik, amikor Númenor szigete és királysága felvirágzott, majd elbukott.# Majd jön a harmadkori történet a Hatalom Gyűrűjéér…
A szilmarilok kötetét J. R. R. Tolkien fia, Christopher állította össze édesapja hátrahagyott írásaiból, minden rajongó őszinte örömére.
Ez a kiadás gondos ellenőrzésen esett át, és kibővítettük a rendkívül informatív Névmutató-val is.
Sissi – Az ifjú császárné
1853-at írunk, a Habsburgok Európa leghatalmasabb uralkodó családja. Ferenc József birodalma Ausztriától Oroszországig és Németországtól Olaszországig terjed – a császár pedig fiatal, gazdag, és házasodni kész.
A tizenöt éves Erzsébet – Sissi – bajor hercegnő a Habsburg-udvarba utazik nővérével, aki a császár kiszemelt menyasszonya. De megérkezése után hamarosan váratlan dilemmában találja magát: végzetesen és ellenállhatatlanul beleszeret a nővére vőlegényébe, aki viszonozza érzelmeit. Ferenc József, akit elbűvöl Sissi nyitott természete, bájos, energikus szelleme, és persze lenyűgöző szépsége, megszegi adott szavát, és kinyilvánítja szándékát: Sissit akarja feleségül venni.
Európa egyik legalattomosabb udvarába csöppenve Sissinek fogalma sincs róla, milyen harcok, veszélyek – és kísértések – leselkednek rá. Alaposan felforgatja a politikai és családi viszonyokat, mert meg akarja nyerni – és tartani – a császár szerelmét, a népe és a világ szeretetét.
Allison Pataki regénye bepillantást enged a történelem egyik legérdekesebb uralkodó családjának hálószobáiba és tárgyalótermeibe, új megvilágításba helyezve a csillogó Habsburg-birodalmat és annak legigézőbb, megszeretettebb „tündérkirálynőjét”.
BENEDEK ELEK – A SZERENCSEKRAJCÁR – VÁLOGATOTT MESÉK
Mentek, mendegéltek a fiúk, hegyeken, völgyeken, erdőkön, mezőkön keresztül, s reggeltől estig meg sem állottak. Nappal mentek, éjjel pihentek. Így telt el hat nap és hat éjjel. A hatodik éjjel Gyurika azt álmodta, hogy másnap egy oly várhoz érnek, amely éjjel-nappal forog, de hogy bejutottak-e, nem-e, … arra nem emlékezett, mikor felébredt.
Reggel elmondta az álmot a testvéreinek, s aztán tovább-indultak, mentek, mendegéltek, s hát amint egy erdőn keresztül-értek, annak a széléről megpillantottak a messzeségben valami nagy feketeséget, mely úgy forgott, olyan sebesen forgott, hogy a szemük is káprázott a nézésében.
-Ez az a forgó vár lesz! kiáltották a fiúk. Siessünk oda, nézzük meg közelebbről….
Grimm-mesék kincsestára – A rettenthetetlen királyfi és más történetek – Negyven csodálatos Grimm-mese
A Grimm-testvérek világhírű gyűjteményéből ezúttal olyan meséket adunk közre, amelyek történetében valamilyen csodálatos átváltozás vagy újjászületés esik meg a hősökkel. A mesék most új fordításban és a nyolc-tizenkét éves korosztály számára átdolgozott változatban olvashatóak. A válogatásban találkozhatunk azokkal az ismerős népmesei fordulatokkal, amikor a rút békából jóképű királyfi válik, vagy a szegény legény kiállja a próbát, s övé lesz a király leánya és legalább a fele királysága, vagy amikor a vén banya gonosz bűbája szertefoszlik, s áldozatai visszaváltoznak eredeti alakjukba, és amikor a szeretet ereje holtából is képes feltámasztani a hitvest vagy épp a gyermeket. A rettenthetetlen királyfi válogatása tartalmaz ismertebb Grimm-meséket, mint a Békakirály és Vas Henrik, Az aranymadár, A libapásztorlány a kútnál, de számos olyan történetet is, amelyek a korábbi népszerű magyar kiadásokban nem szerepeltek. Ilyen a kötet címadó meséje a minden próbát félelem nélkül kiálló királyfiról, vagy a gonosz boszorkány édes- és mostohalányáról szóló Vakító menyasszony, kormos menyasszony, vagy a szamártestbe született legény története… – és még sorolhatnánk a negyven mese mindegyikének emlékezetes szereplőit, ám a kedves olvasó is akkor nyeri el méltó jutalmát, ha elmerül a mesék varázslatos világában.